LOGO

PHYSICAL EDUCATION
مطالب ورزشی پزشكي

نان سوخته نخورید


این قسمت‌های تغییررنگ داده، مملو از ترکیب‌های آکریلامیدی هستند که مواد سرطان‌زا محسوب می‌شوند. باقی ماندن خمیر از پخت قبلی یا تنظیم نبودن حرارت تنور هم باعث سوخته و سمی‌شدن سطح زیرین نان‏ یا قسمت‏هایی از آن می‏شود و متاسفانه به دلیل ناآگاهی، مردم این قسمت‏ها را هم مصرف می‌كنند.

بسیاری از افراد با این تصور كه نان‌های برشته ماندگاری بیشتر یا طعم مطلوب‌تری دارند، این نان‌ها را می‌خرند در حالی که آکریلامید که هنگام سوختن، برشته شدن یا پختن مواد کربوهیدراتی موجود در غلات، با درجه حرارت بالا و مستقیم، در محصولاتی مانند نان، بیسکویت، کلوچه، چیپس سیب‏ زمینی ایجاد و باعث قهوه‏ای یا سیاه‏رنگ شدن آنها می‏شود، سرطان‌زاست.

به‏ طور کلی نباید قسمت‏های خیلی برشته هر ماده غذایی‌ای را مصرف کرد زیرا ممکن ‌است دارای ترکیب‏های سرطان‌زا باشند که به محض ورود به بدن و تجزیه آنها ماده‌ای تولید می‏شود كه می‌تواند در درازمدت بر سلامت مصرف‌كننده تاثیر مخرب بگذارد و باعث بروز سرطان، انواع عفونت‌ها، آسیب به سیستم ایمنی و عصبی شود.

اگر قصد خرید نان‏ دارید، آنهایی كه رنگ روشن‌تر دارند انتخاب كنید و از مصرف قسمت‏های سوخته یا برشته نان‌ها (اعم از بربری، تافتون، سنگک و حتی نان‌های حجیم مثل نان باگت) پرهیز کنید، حتی بیسكویت و كلوچه ‏هایی كه سطح زیرین آنها سوخته است، نخورید.

منبع : www.salamatnews.com


دسته بندی : نان سوخته نخورید
» افزایش تدریجی فشار خون با نمک ( سه شنبه ۱۳ مرداد۱۳۹۴ )
» درمان چاقی با جلوگیری از جذب چربی ( دوشنبه ۱۲ مرداد۱۳۹۴ )
» وایرلس و سرطان ( یکشنبه ۱۱ مرداد۱۳۹۴ )
» مکانیسم طب سوزنی ( یکشنبه ۱۱ مرداد۱۳۹۴ )
» ورزش و آلزایمر ( چهارشنبه ۷ مرداد۱۳۹۴ )
» پدر بودن موجب چاقی می شود ( چهارشنبه ۷ مرداد۱۳۹۴ )
» مغز ناشناخته ترین عضو بدن ( یکشنبه ۴ مرداد۱۳۹۴ )
» آیا بچه های فقیر مغز کوچکتری دارند ( یکشنبه ۴ مرداد۱۳۹۴ )
» درمان بیماری پارکینسون ( جمعه ۲ مرداد۱۳۹۴ )
» نشستن زیاد احتمال سرطان در زنان ( سه شنبه ۳۰ تیر۱۳۹۴ )
» عضلات فقط با دو هفته بی تحرکی ضعیف میشوند ( سه شنبه ۳۰ تیر۱۳۹۴ )
» سیگار کشیدن دیگران = سکته مغزی شما ( یکشنبه ۲۸ تیر۱۳۹۴ )
درباره ما

سعید بیک زاده ٍ
بی تحرکی به عنوان یکی از عوامل اصلی در شیوع بیماری ها و بروز مرگ معرفی شده پس بیایید ورزش را جدی بگیرم تا سلامت خود را بهبود بخشیم
ایمیل : BRUT1889@yahoo.com
banner 240x200px

دسته بندی ها