LOGO

PHYSICAL EDUCATION
مطالب ورزشی پزشكي

نان سوخته نخورید


این قسمت‌های تغییررنگ داده، مملو از ترکیب‌های آکریلامیدی هستند که مواد سرطان‌زا محسوب می‌شوند. باقی ماندن خمیر از پخت قبلی یا تنظیم نبودن حرارت تنور هم باعث سوخته و سمی‌شدن سطح زیرین نان‏ یا قسمت‏هایی از آن می‏شود و متاسفانه به دلیل ناآگاهی، مردم این قسمت‏ها را هم مصرف می‌كنند.

بسیاری از افراد با این تصور كه نان‌های برشته ماندگاری بیشتر یا طعم مطلوب‌تری دارند، این نان‌ها را می‌خرند در حالی که آکریلامید که هنگام سوختن، برشته شدن یا پختن مواد کربوهیدراتی موجود در غلات، با درجه حرارت بالا و مستقیم، در محصولاتی مانند نان، بیسکویت، کلوچه، چیپس سیب‏ زمینی ایجاد و باعث قهوه‏ای یا سیاه‏رنگ شدن آنها می‏شود، سرطان‌زاست.

به‏ طور کلی نباید قسمت‏های خیلی برشته هر ماده غذایی‌ای را مصرف کرد زیرا ممکن ‌است دارای ترکیب‏های سرطان‌زا باشند که به محض ورود به بدن و تجزیه آنها ماده‌ای تولید می‏شود كه می‌تواند در درازمدت بر سلامت مصرف‌كننده تاثیر مخرب بگذارد و باعث بروز سرطان، انواع عفونت‌ها، آسیب به سیستم ایمنی و عصبی شود.

اگر قصد خرید نان‏ دارید، آنهایی كه رنگ روشن‌تر دارند انتخاب كنید و از مصرف قسمت‏های سوخته یا برشته نان‌ها (اعم از بربری، تافتون، سنگک و حتی نان‌های حجیم مثل نان باگت) پرهیز کنید، حتی بیسكویت و كلوچه ‏هایی كه سطح زیرین آنها سوخته است، نخورید.

منبع : www.salamatnews.com


دسته بندی : نان سوخته نخورید
» تمرینات پلاتس و فواید آن ( سه شنبه 25 آذر1393 )
» برنامه رژیم غذایی برای شکم شش تکه ( شنبه 15 آذر1393 )
» ماده غذایی عالی برای بدنسازی و تناسب اندام ( یکشنبه 9 آذر1393 )
» فشار بر مهره های گردن به دلیل استفاده از موبایل ( جمعه 7 آذر1393 )
» انواع اسید آمینه ( سه شنبه 4 آذر1393 )
» خشونت و پرخاشگری در ورزش ( دوشنبه 3 آذر1393 )
» ورزش و طول عمر ( شنبه 1 آذر1393 )
» ۴ خوردنی که باعث کوتاه شدن عمر شما می شود ( یکشنبه 25 آبان1393 )
» انتخاب مناسب مکمل ( چهارشنبه 21 آبان1393 )
» تکنیک تمرینی عضله سازی ( یکشنبه 18 آبان1393 )
» ماده غذایی ضروری برای ورزشکاران ( سه شنبه 13 آبان1393 )
» برنامه تمرینی تناسب اندام ( سه شنبه 13 آبان1393 )
درباره من

سعید بیک زاده ٍ
علم آموزید که آموختنش کاری نیک گفتگو درباره آن تسبیح خداست، بحث و بررسی آن جهاد به شمار می آیدو آموزش آن به کس که نمی داندصدقه محسوب می شود.
پیامبر(ص)
ایمیل : BRUT1889@yahoo.com
banner 240x200px

دسته بندی ها